Puoluevaltuusto
Puoluevaltuuston puheenjohtaja: Heikki Autto
Puoluevaltuuston 1. varapuheenjohtaja on Emilia Koikkalainen ja 2. varapuheenjohtaja Juha Rostedt.
Puoluevaltuuston jäsenet 2022–2024:
Helsingin Kokoomus
Lotta Aarto (varajäsen Mikko Kivenne)
Juha Hakola (varajäsen Jenni Pajunen)
Janne Hälinen (varajäsen Tapio Mustonen)
Kati Martinson (varajäsen Maarit Toveri)
Maria Miala (varajäsen Tella Soini)
Sanna-Maria Pakkanen (varajäsen Nina Virto-Väisänen)
Kirsi Sharma (varajäsen Perttu Hillman)
Uudenmaan Kokoomus
Kaisa Alaviiri, Espoo (varajäsen Kari Kuusisto, Espoo)
Kalle Ikkelä, Tuusula (varajäsen Riikka Hjelt, Kerava)
Jari Ilkka, Porvoo (varajäsen Kari Jahnsson, Porvoo)
Sami Kanerva, Vantaa (varajäsen Merja-Liisa Vasarainen, Vantaa)
Mervi Katainen, Espoo (varajäsen Emmi Eteläsalo-Holmberg, Espoo)
Jussi Koskinen, Espoo (varajäsen Tapani Ala-Reinikka, Kauniainen)
Akseli Lehtonen, Nuoret (varajäsen Niklas Salmela, nuoret)
Jukka Leskinen, Aurinkorannikko (varajäsen Netta Tuomisto, Vihti)
Kaj Sundqvist, Lohja (varajäsen Urho Blom, Kirkkonummi)
Leena Zittling, Nurmijärvi (varajäsen Arto Hägg, Nurmijärvi)
Tiia Östberg, Järvenpää (varajäsen Juha Hakala, Hyvinkää)
Varsinais-Suomen Kokoomus
Anu Aaltonen, Salo (varajäsen Totti Nuoritalo, Somero)
Niko Aaltonen, Turku (varajäsen Janika Takatalo, Turku)
Toni Forsblom, Naantali (varajäsen Auli Hänninen, Lieto)
Seppo Nikula, Uusikaupunki (varajäsen Jani Seikkula, Pyhäranta)
Anu Perho, Turku (varajäsen Jaana Kiviluote, Turku)
Joonas Rantala, Pöytyä (varajäsen Pasi Björk, Marttila)
Arvi Tolvanen, Nuoret/Turku (varajäsen Katri Laaksonen, Nuoret)
Sanna Vauranoja, Kaarina (varajäsen Mikko Aaltonen, Kaarina)
Satakunnan Kokoomus
Otso Huuska, Rauma (varajäsen Marika Leppänen, Rauma)
Jarkko Stenfors, Ulvila (varajäsen Mikko Kivinen, Pori)
Tinja Tähtinen, Huittinen (varajäsen Nelly Pitkänen, Nuoret/Pori)
Hämeen Kokoomus
Tero Kupiainen, Janakkala (varajäsen Sari Rautio, Hämeenlinna)
Teresa Rautapää, Lahti (varajäsen Mona Pyykkönen, Lahti)
Juha Rostedt, Lahti (varajäsen Juha Aalto, Orimattila)
Jussi Tiensuu, Jokioinen (varajäsen Kalle Lahtinen, Forssa)
Venla Väli-Torala, Heinola (varajäsen Jarkko Fågel, Hartola)
Pirkanmaan Kokoomus
Riina Aspila, Lempäälä (varajäsen Hannele Nordfors, Hämeenkyrö)
Konstantin Dmitriev, Tampere (varajäsen Johanna Hjelt, Tampere)
Katja Karintaus, Tampere (varajäsen Hanna Kallio-Kokko, Tampere)
Juha Kääriäinen, Kangasala (varajäsen Ilkka Vuori, Urjala)
Ilpo Rantanen, Tampere (varajäsen Kari-Matti Hiltunen, Tampere)
Ari Rautakorpi, Orivesi, (varajäsen Marko Kivi, Ruovesi)
Sari Strömsholm, Lempäälä (varajäsen Marja Sundström, Lempäälä)
Kaakkois-Suomen Kokoomus
Mirja Anunti-Virta, Sulkava (varajäsen Oskari Valtola, Mikkeli)
Linda Brandt-Ahde, Lappeenranta (varajäsen Mikko Airas, Imatra)
Aleksi Kurki, Pyhtää (varajäsen Mervi Visuri, Hamina)
Riku Nöjd, Kouvola (varajäsen Kai Savolainen, Kotka)
Savo-Karjalan Kokoomus
Tuija Kastari, Kiuruvesi (varajäsen Susanna Kaartimo-Kröger, Iisalmi)
Tommi Pesonen, Tohmajärvi (varajäsen Maija Törmänen, Joensuu)
Sakari Pääkkö, Kuopio (varajäsen Maija Svärd, Kuopio)
Keski-Suomen Kokoomus
Emilia Koikkalainen, Keuruu (varajäsen Eero Peltola, Jämsä)
Konsta Tarnanen, Jyväskylä (varajäsen Karoliina Saraste, Jyväskylä)
Pohjanmaan Kokoomus
Jukka Joensuu, Alajärvi (varajäsen Urpo Paananen, Kauhajoki)
Veli-Matti Lillbacka, Kauhava (varajäsen Julia Lehtinen, Kurikka)
Riitta Pääjärvi-Myllyaho, Vaasa (varajäsen Keijo Tauriainen, Seinäjoki)
Antti Tuomela, Laihia (varajäsen Mikael Perjus, Kristiinankaupunki)
Jukka Ylikarjula, Kokkola (varajäsen Ali Abdalla, Kuortane)
Pohjois-Pohjanmaan Kokoomus
Mikko Korkeakoski, Ylivieska (varajäsen Tuomo Törmänen, Kuusamo)
Mono Kuoppala, Oulu (varajäsen Sami Mölsä, Kalajoki)
Sami Pikkuaho, Oulu (varajäsen Tiina Heikkinen, Oulu)
Kainuun Kokoomus
Markus Leinonen, Kajaani (varajäsen Unto Väisänen, Sotkamo)
Lapin Kokoomus
Antti Kaarlela, Tornio (varajäsen Joni Määttä, Kemi)