Avaa/sulje valikko
Parti­full­mäk­tige

Parti­full­mäk­tige

Parti­full­mäk­tige 2018-2020

Samlings­par­tiet i Helsing­fors

Harju­hahto-Made­toja Katrina, Helsinki /​ Toveri Maarit, Helsing­fors
Hytö­nen Pia, Helsinki /​ Kiili-Laakko Päivi, Helsing­fors
Luoma Tuomo, Helsinki /​ Musto­nen Tapio, Helsing­fors
Heistaro Sami, Helsinki /​ Vaisto Lauri, Helsing­fors
Pajula Matias, Helsinki /​ Nuut­tila Viivi, Helsing­fors
Nurmela Jere­mias, Helsinki /​ Junt­tila Joonas, Helsing­fors
Nygård Mia, Helsinki /​ Sharma Kirsi, Helsing­fors

Samlings­par­tiet i Nyland

Hägg Arto, Nurmijärvi /​ Kärk­kä­i­nen Juho, Träskända
Hämälä­i­nen Ritva, Vihti /​ Sundqvist Kaj, Lojo
Kemppi-Virta­nen Pirjo, Espoo /​ Ponkkala Diana, Esbo
Kuusisto Tuija, Järven­pää /​ Rainio Jaakko, Hyvinge
Metsola Silja, Porvoo /​ Saukkola Heli, Lojo
Petri­o­tis Christos, Espoo /​ Ala-Reinikka Tapani, Gran­kulla
Sipilä Mari­anne, Vantaa /​ Kanerva Sami, Vanda
Hart­man Tarja, Tuusula /​ Masa­lin Mikko, Kervo
Kairi Matti, Lohja /​ Turti­ai­nen Jari­pekka, Vihti
Tähti­kun­nas Janne, Espoo /​ Ojanen Sari, Esbo

Samlings­par­tiet i Egent­liga Finland

Ville Valko­nen, Turku /​ Sadri Beqiri, Åbo
Anu Perho, Turku /​ Mira Ekbom, Åbo
Toni Fors­blom, Naan­tali /​ Tanja Parkko, Reso
Sanna Pitkä­nen, Pöytyä /​ Teemu Levomäki, Loimaa
Pauli­ina Haija­nen, Laitila /​ Lasse Virta­nen, Nystad
Mika Korte­lai­nen, Salo /​ Kati Fonsell-Laurila, Somero
Sini Häkki­nen, Turku /​ Ville Ruus­ka­nen, Åbo
Marika Metsä­hon­kala, Turku /​ Malla-Rannikko-Laine, Karis

Samlings­par­tiet i Sata­kunta

Kähkö­nen Kari, Kankaan­pää /​ Tähti­nen Tinja, Huit­ti­nen
Tarvai­nen Timo, Pori /​ Huhta­pelto Jenni, Björ­ne­borg
Vahte­risto Samu, Rauma /​ Leppä­nen Marika, Rauma

Samlings­par­tiet i Tavast­land

Bruneau Milla, Lahti /​ Salovu­ori Raimo, Lahtis
Hämälä­i­nen Kristi­ina, Hollola /​ Fågel Jarkko, Hartola
Rautio Sari, Häme­en­linna /​ Kääriä­i­nen Pekka, Tavas­te­hus
Tien­suu Jussi, Jokio­i­nen /​ Erkkilä Timo, Heinola
Kylli­nen Minna, Lahti  /​ Järvi­nen Henrik, Tavas­te­hus

Samlings­par­tiet i Birka­land

Abdali Alireza, Kanga­sala /​ Rajala Petri, Tammer­fors
Alkki­omäki Jari, Kihniö /​ Aspila Riina, Lempäälä
Anttila Mira, Mänttä-Vilppula /​ Kork Jarmo, Nokia
Jussila Anne-Mari, Tampere /​ Karin­taus Katja, Tammer­fors
Kekoni Helena, Tampere /​ Ströms­holm Sari, Lempäälä
Sasi Ilkka, Tampere /​ Jäntti Aleksi, Tammer­fors
Zeit­lin Rainer, Pälkäne /​ Syrjälä­i­nen Harri, Kanga­sala

Samlings­par­tiet i Sydöstra Finland

Jussi Virsu­nen Lappe­en­ranta /​ Juha Jormakka Imatra
Mervi Rings Lemi /​ Kai Savo­lai­nen Kotka
Olli Miet­ti­nen Mikkeli /​ Ari Ora Savon­linna
Seppo Huja­nen Mänty­harju /​ Jaana Leski­nen Piek­sämäki
Sirpa Laari Kouvola /​ Matti Lind­holm Kouvola

Samlings­par­tiet i Savo­lax-Kare­len

Hattu­nen Jenna, Joen­suu /​ Sihvo­nen Aulikki, Konti­o­lahti
Holo­pai­nen Jouni, Kuopio /​ Pääkkö Sakari, Kuopio
Kastari Tuija, Kiuru­vesi /​ Kytölä Reijo, Suonen­joki

Samlings­par­tiet i Mellersta Finland

Laakso Hanna, Laukaa /​ Tulla Riku, Ääne­ko­ski
Saarela Merja, Jyvä­skylä /​ Paavo­nen Raili, Jyvä­skylä

Samlings­par­tiet i Öster­bot­ten

Salo­nen Harri, Kurikka /​ Heino­nen Kimmo, Seinä­joki
Lill­backa Veli­matti, Kauhava /​ Sankelo Varpu, Kuor­tane
Joen­suu Jukka, Alajärvi /​ Perjus Mikael, Kristi­nestad
Maunula-Craycroft Riitta, Kauha­joki /​ Juupa­lu­oma Matias, Vasa
Haima­ka­i­nen Pentti, Kokkola /​ Ikola Johanna, Lapua

Samlings­par­tiet i Norra Öster­bot­ten

Simo­nen Pekka, Oulu /​  Hänni­nen Juha, Uleå­borg
Korven­heimo Pia-Riitta, Oulu /​ Saari Hanna, Kala­joki
Valko­virta, Pauli­ina, Haapa­vesi /​ Korke­a­ko­ski Mikko, Ylivi­eska

Samlings­par­tiet i Kaja­na­land

Sisto­nen Toivo, Kajaani /​ Väisä­nen Unto, Sotkamo

Samlings­par­tiet i Lapp­land

Laiti­nen Marja-Leena, Kemi /​ Pietilä Antti, Torneå